Неділя, Травень 19смт. Терезине, вул. Шкільна, 20а, Тел.: (04563) 3-13-32

Про нас

Центр олімпійської підготовки – заклад фізичної культури і спорту, який забезпечує підготовку спортсменів національних збірних команд з олімпійських видів спорту шляхом проведення постійно діючих навчально-тренувальних зборів на спортивних спорудах, де створені умови для проживання, харчування спортсменів, належного медичного та наукового забезпечення їх підготовки, та участь спортсменів у відповідних змаганнях.

Головним завданням центру є підготовка спортсменів національних збірних команд України з олімпійських видів спорту, здатних успішно виступати на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу, Європи, інших міжнародних та Всеукраїнських змаганнях.

Ми йдемо правильною дорогою, яка приведе нас до успіху. Центр олімпійської підготовки спортсменів у смт Терезине розпочав роботу: за короткий час вже є суттєві зрушення та позитивні результати. З третього грудня 2016 року обов’язки директора центру виконує Наумчук Василь Михайлович. За короткий період йому та його команді вдалося повернути діяльність закладу в русло основної функції – готувати спортсменів, котрі показуватимуть високі результати як в Україні, так і за кордоном. Тобто центр в області має бути вершиною розвитку спорту на Київщині. Вершиною, до якої тягнуться і на котру хочуть зійти.

Повністю змінили стратегію роботи з молодими талантами. Точніше, діють, як і належить центру згідно із статутними документами – його вихованцями мають бути або чемпіони України, або, як кажуть, без п’яти хвилин такі. Практика, коли до центру зараховувалися спортсмени, котрі посідали навіть шості місця в чемпіонатах України, залишилась в минулому. Як і пошук талановитої молоді поза межами Київської області. Тут дотримуються ще однієї генеральної лінії – вихованнями центру мають бути вихідці з Київщини.

На другому поверсі адміністративного будинку Центру розташований гуртожиток. Він розрахований на проживання 30 вихованців, котрі не мають можливості мешкати вдома. Нині проживає 14 чоловік. У Центрі олімпійської підготовки нині тренуються 50 спортсменів. Культивують дев’ять видів спорту: легка атлетика, важка атлетика, біатлон, греко-римська боротьба, вільна боротьба, стендова стрільба, стрільба з лука, веслування на байдарках і каное, велоспорт.

Для майбутніх чемпіонів харчування має важливе значення. Тепер тут стали не тільки готувати ситно, калорійно, видавати належні порції, а й враховувати побажання тренерів, спортсменів. До речі, тим спортсменам, хто не проживає в гуртожитку, кошти на харчування переказують на картку, із розрахунку – 250 днів за рік. У наш час, у нашій країні ще далеко до рівня оплати праці зарубіжних спортивних наставників, але таке досить суттєве підвищення матеріальної винагороди дозволяє з надією дивитися в найближче майбутнє. Як і те, що в кінці минулого року відбулося та заплановане на нинішній рік суттєве покращення матеріально-технічного забезпечення спортсменів. Тобто придбання спортивної форми, інвентарю, що востаннє було досить давно. Для прикладу: вперше за багато останніх років центр закупив набої для тренувань спортсменів стендової стрільби. Різкого покращення очікує й сама матеріально-технічна база. Вже до кінця нинішнього року центр відновить, а точніше побудує новий, сучасний легкоатлетичний манеж. У Білій Церкві, розташованій буквально за кілька кілометрів від смт Терезине, стане до ладу боксерський зал та зал східних єдиноборств. Тобто йдеться також і про розширення переліку видів спорту, які культивуватимуть у центрі.

Порядок зарахування спортсменів до КЗ КОР «КОЦОП»

Комунальний заклад Київської обласної ради «Київського обласного центру олімпійської підготовки» – заклад фізичної культури і спорту, який забезпечує підготовку спортсменів національних збірних команд з олімпійських видів спорту шляхом проведення постійнодіючих навчально-тренувальних зборів на спортивних спорудах, де створені умови для проживання, харчування спортсменів, належного медичного та наукового забезпечення їх підготовки, та участь спортсменів у відповідних змаганнях.

До складу центру зараховуються спортсмени-громадяни України, які протягом останніх двох років посідали не нижче:
1-8 місця в Олімпійських іграх, чемпіонатах світу своєї вікової групи, у фіналах кубків світу;
1-6 місця в чемпіонатах Європи своєї вікової групи;
1-6 місця в чемпіонатах України серед різних вікових груп.

Вікові групи спортсменів визначаються відповідно до вимог міжнародних спортивних федерацій з олімпійських видів спорту.

Зарахування спортсменів здійснюється на підставі їх особистих заяв наказом центру. Обов’язковою умовою для зарахування та подальшого перебування у центрі є наявність медичного висновку про стан здоров’я спортсмена та проходження ним поглибленого медичного огляду двічі на рік.

Спортсмени, які займаються у дитячо-юнацьких спортивних школах, спеціалізованих дитячо-юнацьких школах олімпійського резерву, спеціалізованих навчальних закладах спортивного профілю, можуть зараховуватися тільки до змінного складу центру.

Для зарахування до КЗ КОР «КОЦОП», з урахуванням пропозицій спортивних федерацій та подання наставника:

  1. Надається особиста заява спортсмена.
  2. Спортивний відділ обробляє інформацію стосовно відповідності даного спортсмена до вимог Положення про центр олімпійської підготовки та Статуту КЗ КОР «КОЦОП» та подає дані на розгляд тренерської ради.
  3. Тренерська рада розглядає дану інформацію та клопоче перед керівництвом КЗ КОР «КОЦОП» в особі директора, про зарахування даного спортсмена.